Wiosenny city break w Krakowie

0
30
views
Hotel entrance sign

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia, gdy dzień jest już dłuższy, a słońce często wychodzi zza chmur. To idealny czas na zaplanowanie weekendowego city breaku. Jednym z polskich miast, które zdecydowanie warto odwiedzić wiosną – jest Kraków.

Nocleg w Krakowie

Wiosna to czas kiedy chętnie spacerujemy, podziwiamy budzącą się do życia przyrodę i korzystamy z pierwszych ciepłych słonecznych promieni, dlatego planując pobyt w Krakowie warto zadbać o nocleg, który pozwoli nam korzystać z przyjemności jaką daje wiosenny spacer. W Krakowie wiele miejsc można zwiedzić bez konieczności poruszania się komunikacją miejską czy samochodem, wystarczy znaleźć nocleg z okolicach Rynku Głównego lub na samym rynku. Warto rozejrzeć się, za adresami takimi jak – Wiślana 2 Kraków.

Zwiedzanie Krakowa wiosną

Obok sztandarowych miejsc, które każdy turysta powinien zobaczyć w Krakowie, wiosną jest kilka miejsc, które szczególnie warto polecić w tym czasie. Jednym z takich miejsc jest ogród botaniczny. Wiosną w krakowskim ogrodzie botanicznym można podziwiać wiele spaniałych kwiatów i roślin, które zachwycają swym pięknem. Do doskonałe miejsce zwłaszcza dla zakochanych i jedno z ulubionych krakowskich nowożeńców – dlatego nie należy się zdziwić, jeśli spotkamy tam parę młodą w trakcie ślubnej sesji.

Doskonały punkt widokowy

Udając się wiosną do Krakowa warto także odwiedzić kopiec Kraka, jest to jeden z mniej popularnych krakowskich kopców, a przez to o wiele bardziej kameralny niż np. kopiec Kościuszki. Na kopcu Kraka można usiąść na ławeczce lub kocu i podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Jest to miejsce szczególnie przyjemne właśnie wiosną, gdy wokół zieleni się trawa i kwitną wiosenne kwiaty. Jest to także doskonałe miejsce do podziwiani nocnego nieba.

W otoczeniu zwierząt

Wiosna to także czas, kiedy wiele zwierząt budzi się z zimowego snu, dlatego w tym czasie wszyscy miłośnicy zwierząt powinni odwiedzić krakowskie ZOO, które może poszczycić się wieloma egzotycznymi gatunkami zwierząt, w tym między innymi ptaków czy gryzoni. Wiosną wiele zwierzą można spotkać już na zewnętrznych wybiegach, dzięki czemu taki spacer będzie z pewnością ogromną przyjemnością.

Jak widać wiosną Kraków ma wiele do zaoferowania turystom, dlatego nie warto zwlekać i już dziś zacząć się rozglądać za noclegiem, bo choć jest ich w grodzie Kraka wiele, to trzeba przyznać, że zainteresowanie nimi także jest spore, dlatego warto się o to zatroszczyć ze sporym wyprzedzeniem.

Poprzedni artykułHotele, o których mówi cały świat
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ