Wiosenny city break w Krakowie

0
1186
views
Hotel entrance sign

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia, gdy dzień jest już dłuższy, a słońce często wychodzi zza chmur. To idealny czas na zaplanowanie weekendowego city breaku. Jednym z polskich miast, które zdecydowanie warto odwiedzić wiosną – jest Kraków.

Nocleg w Krakowie

Wiosna to czas kiedy chętnie spacerujemy, podziwiamy budzącą się do życia przyrodę i korzystamy z pierwszych ciepłych słonecznych promieni, dlatego planując pobyt w Krakowie warto zadbać o nocleg, który pozwoli nam korzystać z przyjemności jaką daje wiosenny spacer. W Krakowie wiele miejsc można zwiedzić bez konieczności poruszania się komunikacją miejską czy samochodem, wystarczy znaleźć nocleg z okolicach Rynku Głównego lub na samym rynku. Warto rozejrzeć się, za adresami takimi jak – Wiślana 2 Kraków.

Zwiedzanie Krakowa wiosną

Obok sztandarowych miejsc, które każdy turysta powinien zobaczyć w Krakowie, wiosną jest kilka miejsc, które szczególnie warto polecić w tym czasie. Jednym z takich miejsc jest ogród botaniczny. Wiosną w krakowskim ogrodzie botanicznym można podziwiać wiele spaniałych kwiatów i roślin, które zachwycają swym pięknem. Do doskonałe miejsce zwłaszcza dla zakochanych i jedno z ulubionych krakowskich nowożeńców – dlatego nie należy się zdziwić, jeśli spotkamy tam parę młodą w trakcie ślubnej sesji.

Doskonały punkt widokowy

Udając się wiosną do Krakowa warto także odwiedzić kopiec Kraka, jest to jeden z mniej popularnych krakowskich kopców, a przez to o wiele bardziej kameralny niż np. kopiec Kościuszki. Na kopcu Kraka można usiąść na ławeczce lub kocu i podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Jest to miejsce szczególnie przyjemne właśnie wiosną, gdy wokół zieleni się trawa i kwitną wiosenne kwiaty. Jest to także doskonałe miejsce do podziwiani nocnego nieba.

W otoczeniu zwierząt

Wiosna to także czas, kiedy wiele zwierząt budzi się z zimowego snu, dlatego w tym czasie wszyscy miłośnicy zwierząt powinni odwiedzić krakowskie ZOO, które może poszczycić się wieloma egzotycznymi gatunkami zwierząt, w tym między innymi ptaków czy gryzoni. Wiosną wiele zwierzą można spotkać już na zewnętrznych wybiegach, dzięki czemu taki spacer będzie z pewnością ogromną przyjemnością.

Jak widać wiosną Kraków ma wiele do zaoferowania turystom, dlatego nie warto zwlekać i już dziś zacząć się rozglądać za noclegiem, bo choć jest ich w grodzie Kraka wiele, to trzeba przyznać, że zainteresowanie nimi także jest spore, dlatego warto się o to zatroszczyć ze sporym wyprzedzeniem.

Poprzedni artykułHotele, o których mówi cały świat
Następny artykułZnajdź na wakacjach swoją ulubioną aktywność
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ