Podróż samolotem o czym pamiętać

0
1285
views

Podróżowanie to wspaniała przygoda i niebywała frajda, jednak aby móc ruszyć na urlop ze spokojną głową dobrze jest zrobić listę rzeczy, które należy ze sobą zabrać oraz rzeczy, które należy dopilnować przed podróżą samolotem. Poza kwestiami tak oczywistymi jak rezerwacja lotu czy odpowiednio wczesne przybycie na lotnisko, na takiej liście umieścić także kwestie związane z odpowiednim przygotowaniem do podróży samolotem, a takie przygotowanie powinno obejmować między innymi:

1.Odpowiednie zapakowanie i opisanie bagażu – przede wszystkim należy mieć świadomość, że bagaż podręczny jaki możemy zabrać ze sobą do samolotu ma określone wymiary, których nie wolno przekroczyć, w innym przypadku obsługa lotniska każe nam zawrócić i wówczas nie będziemy mieć innego wyjścia, jak tylko wyrzucić do kosza część naszych rzecz. Warto także pamiętać, że przed kontrolą bagażu nie wolno mieć w nim płynów w innej formie niż zapakowane w przeźroczystą torebkę, nie można mieć także przy sobie ostrych przedmiotów. W bagażu rejestrowym, czyli tym, który zostanie nam odebrany i umieszczony w luku bagażowym, można przewozić tego typu rzeczy. Wszelkiego rodzaju płyny możemy kupić już na lotnisku po przejściu kontroli.

2.Miejsce parkingowe dla samochodu – jeśli planujemy podróżować samochodem, a później zostawić go na parkingu i przesiąść się do samolotu wówczas dobrze jest zawczasu zarezerwować miejsce parkingowe. Auto można zostawić na parkingu przy lotnisku, albo w niedalekiej odległości od portu lotniczego – parking pyrzowice Atmosfera. Pozostawiając samochód w tym miejscu mamy jednocześnie zapewniony transport na lotnisko.

3.Drobne włóż do portfela – podczas rutynowej kontroli, przed wejściem na terminale każdy pasażer musi przejść kontrolę, zostaniem wówczas poproszeni o wyjęcie portfela i kluczy, zdjęcie paska i butów. Warto pamiętać, aby drobne monety włożyć przed kontrolą do portfela to nam oszczędzi alarmu i dodatkowych problemów.

4.Zapakuj paszport – jeśli chcemy udać się do jednego z krajów spoza Unii Europejskiej musimy koniecznie pamiętać o zabraniu paszportu, jeśli go nie weźmiemy to możemy utknąć na lotnisku w kraju. I zamiast na urlop pełen relaksu wrócimy zestresowani do domu.

5.Wydrukuj odprawę – gdy kupujesz bilet otrzymuje także dokument z odprawą, kiedyś drukiem zajmowała się obsługa lotniska, dziś coraz większa liczba linii wymaga, aby mieć ze sobą wydruk odprawy, co znacznie przyśpiesza cały proces i usprawnia działanie lotniska oraz jego obsługi.

Poprzedni artykułZnajdź na wakacjach swoją ulubioną aktywność
Następny artykułTrzy pomysły na obniżenie kosztów podróży
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ