Hotele, o których mówi cały świat

0
1506
views

Standardy hotelowe są w każdym kraju nieco inne, oznacza to, że np. czterogwiazdkowy hotel w Polsce, taki jak – Imperial Hotel, w innym kraju może zasługiwać już na pięć gwiazdek. Jednak na całym świecie przyjęło się określać hotele w pięciostopniowej skali, gdzie w miarę jak rośnie standard pokoi oraz udogodnień oferowanych przez hotel, rośni także liczba gwiazdek, którymi takie miejsce może się pochwalić. Są jednak hotele, które przekroczyły wszelkie wyobrażalne granice komfortu i oferowanych usług. O takich hotelach mówi się, że są one hotelami siedmiogwiazdkowymi, obecnie jest na świecie trzy miejsca, które zasłużyły na takie uznanie, znajdują się one w: Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach i we Włoszech.

Burj Al Arab Jumeirah w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Hotel, który stał się wizytówką Dubaju i można spotkać go na wielu widokówkach z Emiratów. Budynek położony jest na sztucznie usypanej, mini wyspie połączonej z lądem jedynie drogą. Oblewają go wody Zatoki Perskiej, a architekci nadali mu postać wygiętego przez wiatr żagla. Otoczony ze wszystkich stron Morzem Arabskim wygląda jak żaglowiec, który gotuje się do wypłynięcie w rejs. To nie architektura, ani nawet położenie (hotel mieści się 2 minuty piechotą od plaży), ale usługi i standard pokoi sprawiły, że zasłużył on na miano siedmiogwiazdkowego. W hotelu goście mogą oczekiwać nie tylko ogromnych, przestrzennych pokoi urządzonych w nowoczesnym stylu arabskim z domieszką zachodnich wzorców, ale także złotego iPada na własny użytek, który później mogą nabyć, 21 – calowego laptopa czy interaktywnego telewizora. Obsługa hotelu nosi złotą biżuterię z logiem Burj Al Arab Jumeirah, a do dyspozycji gości pozostaje prywatny konsjerż, który pomoże nawet w ubieraniu się. Budynek posiada także lotnisko dla helikopterów, które może stać się najwyżej na świecie położonym kortem tenisowym lub polem golfowym. A wchodząc do lobby stąpamy po marmurze, z którego rzeźbił sam Michał Anioł. Ceny za noc w tym hotelu rozpoczynają się od 4 500 zł, a mogą dochodzić nawet do 30 000 zł.

Palazzo Papadopoli w Wenecji (Włochy)

Hotel położony nad Canal Grande w zabytkowej XVI wiecznej kamienicy, gdzie goście spędzają noc pod oryginalnymi freskami Giovanniego Battisty Tiepolo. Próżno szukać tu wystawności jaki ma hotel w Dubaju, za to z pewnością każdy doceni wyrafinowanie i smak z jakim zostały urządzone 24 komnaty tego hotelu, bo tak właśnie należy nazwać pomieszczenia jakimi dysponuje hotel – są to komnaty. Co ciekawe hotel miał problem z tym, aby włoska administracja uznała go za pięciogwiazdkowy, bowiem w komnatach nie było… telewizora. Nocleg w tym hotelu to wydatek rzędu 4000 – 15 000 zł.

Beijing Pangu w Pekinie (Chiny)

Hotel zbudowany z okazji Igrzysk Olimpijskich, jeden z najnowocześniejszych obiektów hotelowych świata, posiadający najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a jednocześnie wystrojem nawiązujący do chińskich tradycji. Ściany tego hotelu pokrywają ręcznie tkane arrasy wzorowane na tych z Zakazanego Miasta. To najtańszy siedmiogwiazdkowy hotel, noc tutaj kosztuje od 1 300 zł.

Poprzedni artykułVilla Park w Opolu
Następny artykułWiosenny city break w Krakowie
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ