Ciekawe miejsca w Krakowie

0
1442
views

Kraków cieszy się dużym uznaniem i to zarówno wśród turystów z Polski, jak i zagranicy. Nie dziwi to biorąc pod uwagę liczbę atrakcji jakie znajdują się w tym mieście lub w niedalekiej jego odległości.

Planując pobyt w Krakowie warto poszukać noclegu, który znajduje się w ścisłym jego centrum, takiego jak na przykład – Imperial hotel na Starym Mieście. Aby dostać się do hotelu nie musimy nawet zamawiać taksówki, bo znajduje się on w odległości nie większej niż 15 minut spacerem. Ponadto lokalizacja noclegu na Starym Mieście sprawia, że będziemy mieć blisko do wielu ciekawych miejsc tego miasta.

Będąc w Krakowie obowiązkowo należy zajrzeć na Rynek Główny, gdzie znaleźć można zabytkowe kamienice czy to w stylu gotyckim, renesansowym czy secesyjnym. Na środku Rynku podziwiać można sukiennice, które wyglądają zjawisko zarówno za dnia, jak i nocą. Będąc na Rynku nie sposób nie zajrzeć do kościoła Mariackiego, aby podziwiać ołtarz Wita Stwosza czy usłyszeć grany o pełnych godzinach, z wieży Mariackiej hejnał. Krakowski rynek pełen jest urokliwych kawiarenek, w których można odpocząć i wypić kawę, a wieczorem warto zajrzeć do niejednego w tym mieście pub czy dyskoteki, które są otwarte do późnych godzin nocnych. W pobliżu rynku znajdują się także znane krakowskie teatry, zachwycający architekturą Teatr im. Słowackiego czy Teatr Stary. Dzieci kochają znajdującą się na placu Szczepańskim fontannę, która mieni się wieloma kolorami.

Wybierając się na spacer można wybrać wiodącą ulicą Grodzką Drogę Królewską, która zaprowadzi nas na Wawel. Gdzie można zwiedzić dawną siedzibę polskich królów i sławną jamę smoka.

Przechodząc zaś ulicą Floriańską i Bramą Floriańską dojdziemy na krakowski Kazimierz. To dawna dzielnica żydowska, gdzie zwiedzić można jedną z wielu synagog, jedne z nich pełnią swoje funkcje do do dziś, w innych znajdują się muzea. Kazimierz to bardzo popularne ostatnimi czasy miejsce, gdzie Krakowianie wpadają na kawę czy sławne zapiekanki w okrąglaku.

Poprzedni artykułRomantyczny pobyt w Krakowie
Następny artykułZakątki Polski, które kochamy
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ