Znajdź na wakacjach swoją ulubioną aktywność

0
1373
views

Czujesz, że potrzebujesz więcej ruchu, energii do działania? Jeśli chcesz wprowadzić w swoim codziennym życiu poważne zmiany to czas naładować akumulatory. Motywacja i konsekwentne działania – tylko dzięki nim można osiągnąć założone cele. A jaką aktywność fizyczną wybrać? Możliwości jest wiele. Należy zadać sobie na początku pytanie co lubimy robić – jeździć na rowerze, spacerować, biegać, chodzić na grupowe zajęcia fitness, a może ćwiczyć samodzielnie w domu? Chodzi o to, aby nie wybierać tego, za czym nie przepadamy, aby się nie zniechęcić. Aktywność fizyczna ma być przyjemnością, dzięki której zrobimy coś dobrego dla organizmu, zdrowia i kondycji. Za tym wszystkim musi iść oczywiście odpowiednia dieta, ale jeśli jest się osobą lubiąca zdrowe przekąski, to wystarczy pamiętać o ilościach i regularnych porach ich spożywania.

Bieganie

To aktywność fizyczna, która ma wielu wielbicieli. Przekonały się do niej nawet osoby, które w wieku szkolnym nie przepadały za bieganiem po boisku. Dlaczego tak się dzieje? Mało kto uczy nas poprawnego biegania, a w najmłodszych latach często kojarzy się ono z rywalizacją i ciągłym porównywaniem do innych, którzy osiągnęli lepsze wyniki lub nie zmęczyli się tak szybko. Każdy z nas ma inne tempo, inny rytm, inny organizm i nie można sprawy generalizować, ponieważ właśnie poprzez takie działa dużo osób negatywnie myśli o bieganiu. Jeśli znajdzie się swój rytm, będzie się zaczynało pomału to bieganie może sprawić naprawdę wiele przyjemności. Może stać się nawet ulubioną rutyną, choć ciężko mówić o rutynie podczas biegania – zawsze można wytyczać sobie inne trasy biegowe, a to już jakieś urozmaicenie. Z czasem każdy biegacz wyznacza sobie kolejne cele – półmaratony, maratony. Jednak zanim dojdzie do startu, dobrze jest pod okiem profesjonalnego trenera zadbać o odpowiednie przygotowanie. Jeśli chodzi o trening biegowy dla początkujących i zaawansowanych to różnią się one między sobą. Warto więc na samym początku zaznaczyć, do której grupy należymy. Jeśli nie wiemy i nie jesteśmy w stanie ocenić naszego poziomu, wystarczy opisać nasze treningi, czas biegowy trenerowi, a odpowiednie treningi zostaną do nas dopasowane. Zawsze można skorzystać także z treningów grupowych. Są osoby, które uważają, że w grupie raźniej.

Ćwiczenia w pokoju hotelowym

Tą aktywność ze względu na niewielką ilość wolnego czasu wybiera też znacząca liczba kobiet czy czasem też mężczyzn (choć tych można głównie zastać na siłowni). Można sięgnąć po ogólnodostępne filmy z treningami lub wykupić pakiety do wybranych treningów online. Ćwiczenia zajmują zazwyczaj od 20 minut do 50 minut. Wzmacniają ciało, a także mięśnie, kształtują sylwetkę, pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej i zbędnych kilogramów. Ważne jest, aby ćwiczenia wykonywać poprawnie, a dodatkowo stosować odpowiednią dietę. Samodzielne ćwiczenia można połączyć z wizytą u dietetyka, który wskaże odpowiedni jadłospis, dostosowany do częstotliwości wykonywanej aktywności fizycznej.

Poprzedni artykułWiosenny city break w Krakowie
Następny artykułPodróż samolotem o czym pamiętać
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ