Zakątki Polski, które kochamy

0
1218
views

Każdy z nas ma ukochane przez siebie zakątki Polski, zapytaliśmy naszych Czytelników, jakie miejsca w Polsce Was oczarowały.

Żmija

Dla mnie najlepszym miejscem w tym kraju są Bieszczady. Kocham Połoniny, uwielbiam klimat Sanoka i Solinę, zwłaszcza bladym świtem, gdy wychodząc z namiotu jest się samemu z tym bezmiarem wody, lasem i ciszą. Potem na Solnie w sezonie zaczyna się ruch, więc wtedy najczęściej uciekam na bieszczadzkie szlaki, schodzę z nich dopiero wieczorem, gdy Solina znów jest spokojna i cicha.

Zielona Żabkamnie urzekło miasto – Kraków. Dawna stolica Polski to dla mnie miejsce, do którego zawsze wracam z sentymentem. Zwłaszcza, że mój mąż oświadczył mi się na Rynku Głównym, nie ma co prawda już hotelu, w którym wtedy nocowaliśmy, ale znaleźliśmy nowe wspaniałe miejsce z widokiem na Sukiennice. Zawsze też obowiązkowo będąc w Krakowie ruszamy na spacer, na który poszliśmy po tym jak przyjęłam jego oświadczyny.

Tomasz Sz.: kocham wspinaczkę, dlatego nie ma dla mnie lepszego miejsca na polskiej ziemi niż Tatry. Uwielbiam to uczucie gdy po wielu godzinach wspinania się i walki ze samym sobą, mogę wreszcie odetchnąć stając na szczycie góry. To jest uczucie nie do opisania, a widok stamtąd dosłownie zapiera dech. Każdy kto zastanawia się nad spróbowaniem wspinaczki – polecam gorąco.

Jagna 24osobiście uwielbiam wylegiwać się na plaży. Urodziłam się w górach, ale całe życie ciągnęło mnie nad morze. Dlatego jeśli wybieram się na urlop zawsze musi być jeden warunek – woda. Często jeżdżę za granicę, a jeśli planuje urlop w Polsce to niezmiennie od lat musi to być Ustka – uważam, że to najwspanialszy zakątek na polskim wybrzeżu.

Miłośnik podróżyczytałem wcześniejsze komentarze i zaskakuje mnie, że nikt jeszcze nie podał tutaj Mazur. Dla mnie to najlepszy polski zakątek, można tam żeglować do woli, nie ma nic piękniejszego nad żagle nadymane wiatrem. Według mnie Mazury to bezapelacyjnie najpiękniejszy zakątek Polski. Zresztą na Mazurach można nie tylko żeglować czy biwakować, jest tam wiele atrakcji i zabytków do zwiedzania, dlatego moim zdaniem co jak co, ale Mazury muszą koniecznie znaleźć się w tym zestawieniu. [td_smart_list_end]