Romantyczny pobyt w Krakowie

0
1390
views

Kraków to miasto pełne klimatycznych i romantycznych zakątków, nie dziwi więc, że wiele par wybiera je jako destynację na romantyczną podróż.

O tym, że miasto to jedno z ulubionych miejsc zakochanych świadczyć może choćby oferta hoteli przygotowana specjalnie dla par, przykład atrakcji dla zakochanych, które oferuje hotel można sprawdzić na – Imperial Hotel.

Ponadto w Krakowie jest wiele urokliwych miejsc, w których zakochani z pewnością zagustują. Samy Rynek Główny z renesansowymi i secesyjnymi kamienicami oraz sławnymi Sukiennicami to wspaniałe miejsce, wybierając się na romantyczny spacer warto również skręcić w małe boczne uliczki w okolicach rynku, zakochanym z pewnością spodoba się Mały Rynek czy spacer w kierunku Wawelu ulicą Kanoniczą, która zwłaszcza po zmroku, skąpana w delikatnym półmroku może przenieść w przeszłość. Spacery po bulwarach wiślanych to jedna z ulubionych tras krakowskich zakochanych, a zastanawiając się nad romantyczną kolacją warto rozważyć rejs barką po Wiśle.

Kopiec Kraka to również doskonałe miejsce dla zakochanych, można wejść na niego bez zmęczenia, zabrać ze sobą koc i kosz piknikowy i spędzić romantyczne chwile podziwiając panoramę miasta.

Spacer po Kazimierzu to kolejne obok bulwarów wiślanych i Rynku Głównego miejsce, do którego lubią zaglądać krakowscy zakochani, przypadnie ono z pewnością do gustu także turystom.

Dla miłośników zwierząt z pewnością wspaniałym pomysłem okaże się pobyt w dużym krakowskim ZOO, a dla miłośników przyrody warto polecić Ogród Botaniczny, w którym odbywa się wiele ślubnych sesji. Fani przyrody powinni wybrać się także na Skałki Twardowskiego, które między innymi zostały nominowane przez Krakowian w plebiscycie na najromantyczniejsze miejsce w Krakowie.

Czarującym miejscem, nie tylko serca zakochanych jest także klasztor w Tyńcu lub zamek w Przegorzałach, są to miejsca rzadziej odwiedzane przez turystów, więc łatwiej tutaj o chwilę tylko we dwoje.

A na koniec warto udać się na Kładkę Bernatka i przypiąć na niej swoją własną miłosną kłódkę.

Następny artykułCiekawe miejsca w Krakowie
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ