Podróż, urlop, wakacje? Na co zwracać uwagę analizując cenę parkingów lotniskowych?

  0
  1306
  views

  Niemal każdy z nas ma dziś samochód osobowy, co oczywiście w żadnym stopniu nikogo dziwić nie może. Trzeba bowiem pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to ogromne dobro, bez którego trudno dziś sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Niemniej jednak nie możemy powiedzieć, że jest to najlepszy środek transportu. Wydaje się, że o wiele lepiej wypada tutaj samolot.

  Nie da się bowiem ukryć, że transport taki jest nie tylko zdecydowanie szybszy, ale i o wiele bardziej komfortowy. Co zatem łączy samochód z samolotem? Jeśli jesteśmy już przy lotniskach, to pod uwagę weźmy też parkingi, gdzie możemy pozostawić swoje auta. Jak nie trudno się domyślić bardzo często uwagę zwracamy tutaj na ich ceny. Okazać się jednak może, że te nie są stałe. Niekiedy czeka nas przykra niespodzianka, a cena będzie o wiele wyższa od tej, na którą jesteśmy przygotowani.

  Ile kosztuje parking na lotnisku?

  Zacznijmy jednak od standardowych cen, które znajdziemy na parkingach zlokalizowanych przy lotniskach. Na pewno bardzo wiele zależy tutaj od tego, jaki jest to parking. Dziś wyróżnić możemy bowiem między innymi parkingi monitowane i niemonitorowane. Jedne mogą być strzeżone, a drugie nie. Czynników, na które należy zwrócić uwagę przy ich wyborze, jest więc co najmniej kilka. Same ceny za tygodniowe przetrzymywanie samochodu na lotnisku również są różne. W jednym przypadku za taką usługę zapłacimy jedynie 50 zł. Przy lepiej strzeżonym parkingu cena ta może być jednak nawet i cztery razy wyższa.

  Przekroczenie czasu parkowania

  Pamiętajmy jednak, że przekroczenie czasu parkowania może nas kosztować naprawdę słono. Koszty przekroczenia tego czasu są nieproporcjonalnie duże do całej opłaty. Tym bardziej że zdarzyć się może, że wina nie leży po naszej stronie, ale na przykład opóźnień na lotnisku. Warto o tym pamiętać i być może lepiej jest parking zarezerwować na dzień dłużej od zakładanego. Różnica w cenie nie będzie duża, a jest to jednak spore zabezpieczenie.

  Chyba że traficie na parking, który takich kar nie nalicza. Takim jest przykładowo parking Atmosfera, który znajduje się zaledwie 100 metrów od lotniska w Pyrzowicach.

  Poprzedni artykułZakątki Polski, które kochamy
  Następny artykułHotel Różany Gaj w Gdyni
  Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
  PODZIEL SIĘ