Trzy pomysły na obniżenie kosztów podróży

0
1111
views

Często słyszy się, zwłaszcza od osób, które mało podróżują, że jest to droga rozrywka. Jest to jednak utarte przekonanie, które niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Podróżowanie wcale nie musi być drogie, jeśli tylko wiem jak obniżyć koszty podróży, by nie rujnowała ona naszego domowego budżetu. Każdy kto dużo podróżuje z czasem wyrabia sobie pewne triki, które pozwalają mu zmniejszyć koszty. Oto trzy często stosowane sposoby na obniżenie kosztów podróży.

 

  1. Parking przy lotnisku – osoby, które z tych czy innych względów muszą udać się na lotnisko samochodem, często są przerażone kosztami jego pozostawienia na lotniskowym parkingu. Zatem jak zmniejszyć koszty postoju auta na parkingu? Warto skorzystać z oferty firm znajdujących się nieopodal lotniska, które pozwalają pozostawić samochód na swoim parkingu, a często oferują także transfer własnym samochodem czy busem na lotnisko. Lecąc z Katowic auto można zaparkować wjeżdżając na – parking przy lotnisku Pyrzowice.
  2. Wczasy First lub Last Minute – biura podróży często oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych cenach. Tak dzieje się jeśli skorzystamy z wczasów last lub first minute. To specjalna oferta przygotowana dla tych, którzy bardzo szybko zdecydują się na wczasy – oferty First Minute, albo dla tych, którzy na wycieczkę decydują się w ostatniej chwili – last. W tym drugim przypadku jeśli biurom brakuje kompletu uczestników, to wolą one zaproponować wyjazd w niższej cenie, ale nie tracić na pustych miejscach.
  3. Samodzielna podróż – można także zdecydować się na samodzielne zorganizowanie wycieczki. Wówczas nie ponosimy kosztów, które związane są z obsługą wyjazdu przez biuro turystyczne. Podróżowanie na własną rękę ma wiele zalet – między innymi tę, że nie jesteśmy zależni od dziennego harmonogramu i możemy spędzać czas według własnego uznania. Jest to także znacznie tańszy sposób na podróżowanie, także dlatego, że możemy wybrać najbardziej opłacalny środek transportu czy najtańszy nocleg.
Poprzedni artykułPodróż samolotem o czym pamiętać
Następny artykułJesienny wyjazd w Bieszczady- gdzie się zatrzymać?
Zespół będący autorem wielu publikacji podróżniczych na stronach internetowych polskich jak również zagranicznych. Uwielbiamy amerykańskich pisarzy, autorów powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy.
PODZIEL SIĘ