Łazienka hotelowa- w jaki sposób ją zaaranżować?

0
1131
views
łazienka hotelowa

Wystrój hotelowej łazienki jest tak samo istotny jak wystrój całego pokoju, jaki jest wynajmowany gościom. Bardzo często to właśnie to pomieszczenie wpływa na wyższą ocenę całego obiektu. To właśnie w łazience goście mogą znaleźć wiele elementów funkcjonalnego wyposażenia wynajmowanej przestrzeni, które to elementy gwarantują komfort całego pobytu. Łazienka hotelowa może być tak naprawdę niewielkim pomieszczeniem o bardzo dużym znaczeniu.

Wybór ceramiki na wykończenie łazienki

Płytki ceramiczne są zdecydowanie najlepszym pomysłem na wykończenie takiej łazienki. Po pierwsze dlatego, że są bardzo trwałe i cechuje je duża wytrzymałość, a po drugie wyglądają bardzo estetycznie. Doskonale opierają się wilgoci i bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. Za pewne też z tego względu to właśnie płytki ceramiczne znajdziemy w zdecydowanej większości hotelowych łazienek. Dodatkowym atutem tego materiału wykończeniowego jest fakt, że można pod taką glazurą w prosty sposób wykonać ogrzewanie podłogowe, które w łazienkach sprawdza się wprost idealnie i stanowi dodatkowy atut wynajmowanej przestrzeni. Nowoczesne płytki La Fabrica – najlepsza ceramika o wysokiej wytrzymałości, mogą znaleźć się na podłodze, ale też na ścianach takiej łazienki, aż po sam sufit. Sprawdź ofertę – https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/lafabbrica/

Jakie płytki wybrać, aby wnętrze miało charakter?

Obecnie, wybór ten jest naprawdę ogromny, warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli łazienka nie ma zbyt dużego metrażu i nie ma dostępu do naturalnego światła dziennego, ceramika powinna być jasna, a nawet biała, ewentualnie połączona z ozdobnikami lub dekoracyjnymi detalami, które dodadzą jej klasy. Pięknie prezentują się płytki utrzymane w białej kolorystyce z ciekawymi tłoczeniami. Alternatywę stanowią płytki będące imitacją naturalnego kamienia- marmuru lub granitu, ale również utrzymane w jasnym wybarwieniu. Format takich płytek, który obecnie uznawany jest za najmodniejszy i najbardziej nowoczesny to naprawdę bardzo duże płyty, które dodatkowo optycznie powiększą każdą przestrzeń.

Bardzo modną i ciekawą stylizacją jest łączenie bieli z płytkami będącymi piękną imitacją naturalnego drewna. Bardzo często w przypadku glazury wysokiej jakości ciężko jest nawet na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy na podłodze mamy naturalne drewno czy glazurę. Płytki będące imitacją drewna pięknie ocieplą przestrzeń zdominowaną przez chłodną biel. Zestawienie na zasadzie kontrastu wygląda stylowo i z charakterem, jest więc często stosowanym zabiegiem aranżacyjnym, nie tylko w hotelowych łazienkach.